Dakar na co dzień, czyli szkolenie i egzaminowanie w Senegalu

  • 16/01/2018

Mało kto patrzy tam na znaki. Rzadko używa się kierunkowskazów. Zderzaki wiąże się na sznurek. A egzamin praktyczny na prawko to… parkowanie między oponami. Gdzie? W Senegalu. Pół roku przed meczem biało-czerwonych z Lwami Terangi zajrzeliśmy do tego afrykańskiego kraju.

więcej

Trzy w jednym. Zamieszanie wokół kujawsko-pomorskich WORD-ów

  • 15/01/2018

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wpadł na kontrowersyjny pomysł, żeby na bazie trzech działających WORD-ów stworzyć tylko jeden, z siedzibą w Toruniu. To nie spodobało się w Bydgoszczy i Włocławku. Dlatego powoli zaczęto się z tego pomysłu wycofywać. Ale reorganizacja WORD-ów nadal jest rozważana.

więcej

Nysa otwarta, Barlinek zaczyna egzaminować w poniedziałek

  • 12/01/2018

W czwartek odbyły się już pierwsze egzaminy w filii opolskiego WORD-u w Nysie. Z kolei od poniedziałku egzaminowanie praktyczne startuje w Barlinku. Jest to filia ośrodka ze Szczecina.

więcej

Co musisz wiedzieć o przetwarzaniu danych osobowych?

  • 11/01/2018

Sygnalizowaliśmy już  nadchodzące zmiany w zakresie ochrony danych osobowych. Czas przyjrzeć im się bliżej i odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania w tym zakresie.

więcej

Rekonstrukcja. Minister został, nazwa już nie

  • 10/01/2018

Andrzej Adamczyk nie jest już ministrem infrastruktury i budownictwa, nie znaczy to jednak, że został przez premiera Morawieckiego zdymisjonowany. Od wczoraj kieruje odchudzonym resortem, który będzie się zajmował tylko infrastrukturą.

więcej

Tragedia w okolicach Świecia. Dwóch kursantów nie żyje

  • 09/01/2018

W poniedziałek kierujący szkoleniową elką 18-latek zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, a prowadzony przez niego pojazd zderzył się czołowo z ciężarowym MAN-em z naczepą. Niestety, zarówno on, jak i kandydat na kierowcę, który siedział na tylnym siedzeniu, zginęli na miejscu.

więcej

Solidarność zawiesza strajk. WORD w Łodzi będzie funkcjonował normalnie

  • 08/01/2018

Zaplanowany na dzisiaj strajk pracowników łódzkiego WORD-u, w tym egzaminatorów, został zawieszony. Związkowcy z Solidarności dogadali się w końcu w dyrektorem ośrodka, Łukaszem Kucharskim.

więcej

Resort dalej analizuje. Postępami prac dzielić się jednak nie zamierza

  • 05/01/2018

Dopóki nie powstanie projekt ustawy o kierujących pojazdami, który będzie gotowy do przekazania do szerokich uzgodnień społecznych i międzyresortowych, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie ma zamiaru dzielić się postępami prac tzw. zespołu doradczego i resortowych urzędników.

więcej

Opel idealny dla księdza. Diler z bezpośrednim przekazem

  • 04/01/2018

Dlaczego ksiądz powinien jeździć oplem? Bo auto tej marki nie rzuca się w oczy, ale jest prestiżowe. Wpisuje się w otoczenie plebanii i może stać na widoku. Do tego ma mocny silnik – w taki nietypowy sposób reklamuje swoją ofertę dla duchownych mazowiecki diler Dixi-Car.

więcej

Szkolenie rozszerzone

  • 03/01/2018

Więcej godzin praktyki, do tego psycholog i zajęcia na płycie poślizgowej – to najczęściej wymieniane przez instruktorów zmiany, które powinny pojawić się podczas szkolenia kierowców na kategorię B.

więcejprzeczytaj więcej aktualności